Kronikë

Babai i vrau nusen/Fatjoni akuza shtetit: Nuk morën asnjë masë,im atë iu dha lekë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 14/04/22 |
Opi Nion

Partneri i Merushe Hazizit, Fatjon Hoxha ka folur për “News24” ku ka treguar edhe detaje rreth vrasjes së 30-vjeçare nga babai i tij.

Fajton Hoxha në një lidhje telefonike për “News24” ai a rrëfyer atë që ndodhi para dy ditësh në Vidhisht të Roskovecit, ku babai i tij, pasi vrau Merushen kreu edhe vetëvrasjen.

I riu ka hedhur edhe akuza ndaj shtetit, ku u shpreh se nuk është marrë asnjë masë për ta mbrojtur partneren e tij.

“Përshëndetje! (Qan) Kam shumë gjera për të shprehur. Nuk mori masa shteti për këtë gjë. Kishte një muaj që i lutesha shtetit prej 1 muaj. Iknin dhe vinin, për arsye se babai im i dha lekë shtetit. Ndodhi kjo që ndodhi. Me policinë e Shtetit i ke me video me zë. Ai i thoshte: Sa lekë do që ta marrësh djalin brenda? Ai dhe në Gjykatë futi lekë. Do i them të gjitha kur të vijë aty. Ata (policia) vinin në shtëpi këtu dhe nuk merrnin masa. Ndodhi kjo që ndodhi dhe më shkatërruan jetën time”,-tha ai.

Ku ishe atë ditë?

Isha në punë me traktor në fshat. Sa ika unë. Më mori në telefon xhaxhai dhe më tha: po bërtet nusja. Ndodhi kjo që ndodhi. E mbyllja se e kishte frikë. Kishte frikë nga ai se e kërcënonte. E mbyllte nga brenda se kishte frikë, e kërcënonte ai. Kur vija unë, hapte derën ajo.

Pas