Aktualitet

Avokati i gjyqtares Hoxha: Të lihet në arrest shtëpie, ka fëmijë të mitur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 13/02/21 |
Doriana Çepunaj

Këtë të shtunë po zhvillohet seanca gjyqësore për 10 të arrestuarit në Gjykatën e Krujës. Gjyqtarja Enkelejda Hoxha dhe të arrestuarit e tjerë, do të dalin para gjykatës për rivlerësimin e masës së sigurisë.

Ndërkohë avokati i gjyqtares Enkelejda Hoxha, Ardian Visha ka kërkuar masën e sigurisë ‘arrest në shtëpi’, pasi sipas tij gjyqtarja Hoxha ka babanë dhe një fëmijë të mitur.

“Enkelejda ka fëmijë të mitur, babanë e sëmurë. Kërkojmë masën më të butë të sigurisë. Atë të arrestit në shtëpi”, tha avokati.

Pas