Aktualitet

Avion privat kryen ulje të detyruar në Vermosh, shpëtojnë piloti dhe pasagjeri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:52 - 04/10/21 |
Opi Nion

Një avion i vogël privat ka kryer ditën e sotme  ulje të detyruar në Vermosh.

Nga njoftimet e para bëhet me dije se deri më tani  nuk ka të lënduar.

Sipas burimeve avioni ka pësuar defekt në ajër dhe kj e ka detyruar të bëjë ulje të detyruar në livadhet e Vermoshit. Nga informacionet paraprake në avionin e vogël privat ka qenë piloti dhe një pasagjer, por që nuk kanë marrë lëndime.

Pritet njoftimi i autoriteteve zyrtare mbi ngjarjen./Opinion.al

Pas