Kronikë

Autorët me kapele/ Vrasja në Kamëz u filmua nga 4 kamera sigurie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 24/12/21 |
Opi Nion

Vrasja e Can Kariçit në Kodër Kamëz është regjistruar nga 4 kamera sigurie të bizneseve pranë vendit ku ndodhi vrasja.

Sipas news 24 pamjet filmike tregojnë se autorët kanë qenë të maskuar me kapele.

Ndërkohë grupi hetimor ka sekuestruar pamjet e kamerave për të zbardhur krimin e rëndë.

Pistat hetimore për vrasjen e  Can Kariçit në Kodër –Kamëz janë  fokusuar në të shkuarën kriminale të viktimës, pasi rezulton se i riu ishte pjesë e një grupi kriminal, ku bënin pjesë edhe dy viktimat e ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor në Astir, Eriges Mihasin dhe Armand Dumani.

Sikurse bëhet me dije, Karriçi ka qenë një person me precedent penalë dhe është arrestuar më parë për plagosje me dashje në Tiranë dhe për armëmbajtje pa leje.

Ai është arrestuar në shkurt të këtij viti në një objekt në afërsi të Milotit, ku nga kontrollet e policisë, në këtë ambient është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë tip “Glock”, fishekë dhe targa të vjedhura.

Sikurse u bë me dije, vetëm pak orë pas vrasjes një makinë tip “Audi”  u gjet e djegur në Institut, e cila dyshohet se është e autorëve. Makina është me targa të huaja, ndërsa brenda saj është gjetur edhe arma e krimit./Opinion.al

 

Pas