Aktualitet

Automjeti në Tiranë shpërtheu me eksploziv, drejtuesi në gjendje të rëndë (Emri)Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 11/06/22 |
Opi Nion

Policia ka dhënë detaje për shpërthimin e automjetit në rrugën në afërsi të TEG-ut. Sipas Uniformave blu automjeti që drejtohej nga Aleksander Sadikaj ka shpërthyer me lëndë eksplozive.

Si pasojë e shpërthimit është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 11.06.2022, në orën 13:35, në afërsi të TEG-ut, automjeti tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi A. S., 27 vjeç, ka shpërthyer, dyshohet nga lëndë eksplozive.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, ekipi antieksploziv i RENEA-s dhe Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Pas