Kronikë

Autobusi përplas 12-vjeçarin në Pogradec


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 07/04/22 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Pogradec-Gështenjas, ku një autobus ka përplasur një të mitur.

Sipas policisë, drejtuesi i automjetit shtetasi Xh.M ka aksidentuar një 12-vjeçar, i cili është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Më datë 07.04.2022, rreth orës 15:30, jemi njoftuar se në aksin rrugor Pogradec-Gështenjas, në afërsi të Lumit të Vërdovës, mjeti tip autobus, me drejtues shtetasin Xh. M., banues në Pogradec, ka aksidentuar një të mitur 12-vjeçar, banues në Pogradec, i cili u dërgua në Spital dhe ndodhet jashtë rrezikun për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”,-njofton policia./Opinion.al

Pas