Aktualitet

Autobusi përfshihet në flakë, policia e Vlorës jep detajeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:31 - 26/05/22 |
Opi Nion

Një autobus është përfshirë në flakë mëngjesin e sotëm. Paraprakisht bëhet e ditur se në aksin Vlorë-Fier, te mbikalimi i Novoselës ka marrë flakë autobusi i drejtuar nga shtetasi B.Xh., 60 vjeç.

Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, ndërsa bëhet e ditur se zjarri ja rënë si pasojë e nj defekti teknik të autobusit.

Më datë 26.05.2022, rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë –Fier, tek mbikalimi i Novoselës ka  marrë  flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin B. Xh., 60 vjeç. Nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”,-njofton policia./Opinion.al

Pas