Kronikë

Autobusi i Kamzës përplaset me murin e pallatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:49 - 21/10/18 |
b.f

Për fat të mirë ka përfunduar pa pasoja të rënda një aksident i ndodhur pranë kthesës së Kamzës.

Autobusi i linjës Kamëz – Tiranë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke u përplasur me murin e një pallati, sikurse duket edhe në foto.

Dy persona, at e bir të cilët kanë qenë duke ecur në trotuar, rrezikuan seriozisht jetën. Autobusi përplasin djalin, por ky i fundit pësoi goditje të lehta dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Shkak i ngjarjes mendohet të ketë qenë jnë defekt teknik në sistemin e drejtimit të autobusit.

Përveç panikut, pasagjerët që ndodheshin në autobus nuk kanë pësuar lëndime serioze. Policia e Tiranës ka nisur hetimet për këtë aksident.

 

Pas