Kronikë

Atentati, në vitin 2017 Ardian Çollaku aksidentoi për vdekje një 35-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:33 - 04/10/21 |
Opi Nion

Ardian Subashi Çollaku, 50-vjeçarit që iu bë atentat ditën e sotme në Elbasan dhe që pësoi vdekje klinike është një person me precedent penal.

Çollaku është dënuar me burg për shfyrtëzim prositucioni dhe armëmbajtje paleje në Itali.

Ardian Subashi Çollaku në vitin 2017 ka qenë i përfshirë në një tjetër ngjarje të rëndë, ku shkaktoi vdekjen e një personi pasi e përplasi me makinën e tij tip“Range Rover”,. Viktima ishte 35-vjeçari Ardian Rika, me profesion marangoz.

Në momentin që ka përplasur dy makina Golf, ai ka humbur kontrollin e mjetit duke marrë përpara marangozin dhe e ka futur mes rrotave bashkë me biçikletën dhe aty ka ndaluar mjetin.
Dëshmitarët në vendngjarje thonë se Çollaku ka zbritur nga makina në ato momente dhe ka qëndruar i ulur në trotuar në gjendje shoku.

Në atentatin e sotëm humbi jetën në vend Lulzim Bitri, i cili gjithashtu rezulton person me precedent penal pasi akuzohet si i përfshirë në një vrasjen në Maqedoninë e Veriut./Opinion.al

Pas