Kronikë

Atentati/ Në drejtim të 31-vjeçarit u qëllua me automatik, po shpërndante…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 16/04/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me atentatin e bërë dirtën e sotme ndaj 31-vjeçarit Orlando Pepkola në Shijak.

Mësohet se Pepkola është shprehur para autoriteteve  se në momentin që është qëlluar ndaj tij ka qenë duke shpërndarë bombola oksigjeni me makinën e tij tip kamionçinë.

Një makinë tip “Golf” i është e ka ndjekur për 10 metra dhe njëri prej personave që ndodhej në automjet ka filluar të qëllojë me autmoatik drejt mjetit te Pepkoles, i cili ka humbur kontrollin dhe ka dale mga rruga.

I riu nuk ka marrë asnjë plagë nga plumbat. Babai i 31 vjeçarit është polic në Durrës. Ndërkohë, policia po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Pas