Kronikë

Atentat në mbikalimin e Fushë-Krujës, humbin jetën tre personaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:54 - 17/07/22 |
Opi Nion

Një atentat me armë zjarri është regjistruar ditën e sotme në mbikalimin e Fushë-Krujës, ku janë ekzekutuar tre persona.

Mesditën e kësaj të diele është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti në lëvizje që për pasojë mjeti ka marrë flakë.

Një prej viktimave ka dalë nga makina por nuk ka shenja jete ndërsa dy persona të tjerë ndodhen ende brenda makinës që është përfshirë nga flakët.

Nga targat e mjetit rezulton se mjeti është në pronësi të një personi me banim në Fushë Kuqe. Nuk dihet ende nëse pronari ishte në makinë dhe kush ishte shënjestra e këtij atentati. Ambulanca dhe policia po shkojnë drejt vendit të ngjarjes.

Pas