Kronikë

Atentat në Elbasan/ Ardian Çollakun pësoi vdekje klinike, niset drejt Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:06 - 04/10/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Elbasanit mbrëmjen e sotme, ku dy persona janë përfshirë në një atentat me armë zjarri në “Rrethrrotullimin e luleve” pranë një karburanti në aksin Elbasan-Metalurgji.

Viktima të këtij atentati janë Lulzim Bitri 35 vjeç, i cili ndërroi jetë në vend dhe Ardian Çollaku, rreth 50 vjeç, i cili pësoi vdekje klinike, ai është nisur me helikopter drejt Tiranës.

Çollaku është një person me precedentë penalë dhe emër i njohur për drejtësinë shqiptare dhe ndërkombëtare. Ai është skeduar nga policia si trafikant i lëndëve narkotike.

Dyshohet se ekzekutorët kanë qenë duke i pritur viktimat, të cilët janë qëlluar sapo kanë zbritur nga automjeti. Sipas dëshmitarëve është dëgjuar vetëm një e shtënë dhe pastaj breshëri automatiku.

Janë sekuestruar të gjitha kamerat e sigurisë në zonë si edh janë ngritur pika të shumta postblloqesh policie, duke kryer të gjithë kontrollin e nevojshëm.

Sipas informacioneve, një makinë është gjetur e djegur në fshatin Bradashesh, e cila dyshohet se u përket autorëve të kësaj ngjarjeje.

Në njoftimin parprak të policisë konfirmohej se edhe Ardian Çollaku kishte humbur jetën në Elbasan, por ai ka pësuar vdekje klinike dhe ka ende shenja jete.

Pas