Kronikë

Atentat ndaj shqiptarit në GjermaniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 16/11/22 |
Opi Nion

Një shqiptar nga Kosova është qëlluar me armë zjarri në shpatull në Berlin. Mësohet se personi ndaj të cilit bë atentat është një 55-vjeçar me inicialet B.Z.

Autori ka qëlluar me armë zjarri ndaj makinës me të cilën lëvizte 55-vjeçari dhe më pas është larguar.

Autoritetet gjermane kanë dërguar menjëherë shqiptarin në spital, për të marrë ndihmë mjekësore. Sipas policisë në momentin e atentatit nuk ka pasur pasagjerë në mjetin e shqiptarit.

Ndërkohë mësohet se ngjarja është marrë nën hetim nga departamenti i vrasjeve në Gjermani. Deri më tani policia thotë se ngjarja nuk ka lidhje me klanet kriminale në Gjermani.

Pas