Aktualitet

Ashensori s’ishte kolauduar,një prej grave të plagosura në Astir,shtatzënë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 12/09/21 |
Opi Nion

Të tjera tjera detaje kanë dalë në pah në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në një pallat në Astir, ku u shkëput ashensori dhe për pasojë dy gra mbetën të plagosura.

Sipas news 24, nga verifikimet e kryera nga policia rezulton se banorët e pallatit të përfaqësuar nga administratori nuk kanë firmosur kontratë mirëmbajtje dhe kolaudimi për ashensorin dhe kavot nuk janë ndërruar që kur ai është montuar.

Bëhet me dije se brenda  ashensorit ishin 4 persona gjatë momentit të aksidentit. Aktualisht në spital ndodhet një prej grave, 30-vjeçarja me inicialet M.S., ka pësuar traumë në pjesën e kofshëve, por gjendja e saj është stabël. Ndërkohë e plagosura tjetër, shtetasja me inicialet M. Q, e cila ishte dhe shtatzëne, pasi ka marrë mjekim, është larguar për në banesë, në gjendje të mirë shëndetësore.

Mësohet gjithashtu se është shoqëruar në polici administratori i pallatit./Opinion.al

Pas