-Jetë dhe Stil

Artur Gorishti mes filmit dhe pikturës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 27/11/15 |
root

Atë e njihni si aktor, pasi numëron rreth 40 role në kinematografi, por këtë herë do ta shihni edhe si piktor.

Artur Gorishti këtë herë ka vendosur ti flas publikut nëpërmjet pikturës, duke celur në Galerinë e Arteve ekspozitën e tij, me 70 punime të ndryshme.

Portrete, peisazhe, brendi, kompozime, etj janë fryti i një pune 25 vjecare. Ekspozita do të celet për Natën e Bardhë.

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas