Aktualitet

Artan Hoxha zbulon dy sms e fundit të Ervis MartinajtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 29/08/22 |
Opi Nion

Gazetari i kronikës së zezë,  Artan Hoxha zbuloi detaje të reja në lidhje me zhdukjen e Ervis Martinajt.

I ftuar në abc news Gazetari zbuloi dy mesazhet e fundit që Martinaj ka dërguar njëri nga të cilët me datën 9 gusht dhe i fundit është një sms ku pyeste për familjarët.

“Martinaj ka dërguar dy SMS më datë 9 gusht, ku SMS i parë lidhet me ushqimin e këlyshit të tigrit që ai ka në shtëpi. Pastaj u dërgua edhe një SMS tjetër ku pyeste për familjarët. Pastaj nuk ka më gjurmë të tij”, tha Hoxha.

Hoxha thotë se ka ndodhur një tërmet në botën e krimit dhe sipas tij gjithçka që nisi në vitin 2018 duket se është finalizuar gjatë kësaj vere.

“Unë e kam thënë edhe më herët. Po ndodh një reformë në krimin e organizuar. Tani është duke ndodhur kalimi nga një etapë e mëparshme e krimit në një etapë tjetër. Tani, gjatë kësaj vere po finalizohet ajo që nisi në vitin 2018. Kaq e rëndësishme është ajo që ka ndodhur këtë verë e bën të zymtë situatën në Shqipëri. Gjatë dhjetë viteve të ardhshme do të kemi një panoramë tjetër të krimit të organizuar në Shqipëri”, tha Hoxha.

Pas