Aktualitet

Artan Hoxha shpërthen ndaj Greqisë: Racistë, ksenofobë dhe dhunues


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:16 - 15/08/20 |
el ida

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka shpërthyer ndaj Greqisë pas situatës së rënduar në Kakavijë ku mijëra shqiptarë presin në radhë në kushte çnjerëzore.

Hoxha i quan grekët racistë, antishqiptarë e ksenofobë, teksa e akuzon se kur gjen një vend më të vogël se vetja, e shkel me këmbë ndërsa oërballë Turqisë, i ankohen Amerikës dhe BE-së, duke u qurravitur.

“Kur gjejne nje vend me te vogel dhe me te dobet se vetja, edhe pse eshte anetare i NATO-s(Shqiperine), e shkelin me kembe dhe i bejne gangesterin…
Kur bien ne hundlesh dhe u del perpara nje shtet me i forte, po anetare i NATO-s(Turqine), qe te kercet dhembet e te merr me shqelma, i ankohen Amerikes dhe BE-se..
Keta jane greket dhe Greqia…
Rraciste, ultranacionaliste, antishqiptare, ksenofobe, dhunues…
Kur u tregojne vendin, ankohen se po u shkelen te drejtat, si vend i NATO-s dhe BE-se, se po i kercenojne, qurraviten, jargaviten.”, shkroi ai në rrjete sociale./Opinion.al

Pas