-U tha në Opinion

Artan Hoxha: Çfarë paralajmëroi atentati ndaj Ardian Çapjas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:03 - 08/06/20 |
Opi Nion

Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar në emisionin “Opinion” dinamikën e atentatit me armë të ndodhur sot në Elbasan, ku mbeti i plagosur Ardian Çapja.

Hoxha tha se ky atentat do të sjellë atentate të tjera, pasi ngjarja e sotme është thjeshtë episodi i radhës së atentateve në qytetin e Elbasanit.

Po ashtu, gazetari theksoi se fuqia e grupeve kriminale vjen për shkak të lidhjeve politike që ata kanë dhe se për këtë arsye ata përfshihen dhe në fushata elektorale.

“Ngjarja e sotme është thjeshtë episodi i radhës, nuk ka ndërprerë asgjë. Është thjeshtë episodi që dëshmon se do të ketë një goditje tjetër. E vetmja gjë që lus në Elbasan është që goditja të mos bëhet në ambiente të hapura ku do ta haji ndonjë i pafajshëm. Inshallah janë qitësa selektiv dhe merren me njëri-tjetrin. Sepse nëse do të ketë një ngjarje si ajo e 3 shkurtit ku në lokal ishin 14 veta dhe aty erdhën 4 autrë që hapën zjarr, atje i shpëtoi zoti njerëzit. Pjesa e fuqisë së grupeve, nga paraja. Nga buron para e tyre? Janë lidhjet politike. Pse përfshihen në fushata elektorale sepse u garanton mbrojtjen e tyre. Cili polic do të hyjë atje kur sheh në mur foton e kryeministrit”,-tha Hoxha./ Opinion.al

Pas