Aktualitet

ARRSH: Reshje bore në veri, drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:04 - 28/02/22 |
Opi Nion

Moti i ftohtë me reshje bore kryesisht në vendet malore që ka përfshirë vendin ka detryuara Autoritetin Rrugor Shqiptar që t’ u bëjë apel drejtuesve të mjeteve për kujdes të shtuar në ato akse.

ARRSH njofton se reshje ka pasur vetëm në Veri dhe pa sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve.

“Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit reshje ka pasur vetëm në Rajonin Verior, me intesitet të dobët dhe pa sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve. Kontraktorët kanë qenë në terren për pastrimin dhe për shpërndarjen e kripës në të gjitha akset me prezencë bore. Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH.

Pas