Aktualitet

ARRSH: Rënie gurësh në aksin Librazhd-Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:13 - 24/01/21 |
Opi Nion

Autoriteti Rrugor shqiptar ka njoftuar se si pasojë e reshjeve në aksin Librazhd-Elbasan ka rënie gurësh, duke ju kërkuar drejtuesve të mjeteve të reduktojnë shpejtësinë.

“Rënie gurësh në aksin Librazhd-Elbasan, afër Murashit, një zonë problematike sa herë që ka reshje. Kontraktori i mirëmbajtjes i ndodhur në terren po punon me mjete e punëtorë për pastrimin e plotë të rrugës për ta rikthyer qarkullimin në normalitet. Drejtuesit e mjeteve të udhëtojnë me kujdes për shkak të reshjeve dhe lagështisë në rrugë, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën”, bën me dije ARRSH./Opinion.al

Pas