Aktualitet

ARRSH: Qafë Thanë- Doganë me një korsi, ku qarkullohet me zinxhirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 15/02/21 |
Opi Nion

ARRSH njofton se reshjet e dëborës kanë pushuar në të gjithë vendin, ndërsa akset e rrugore janë të hapura.

Ndërkohë, aksi i cili dje u bllokua prej orësh totalisht Qafë Thanë-Doganë qarkullohet me një korsi,

ka dhënë informacion zyrtar lidhur me gjendjen e akseve rrugore teksa njofton se reshjet e borës kanë pushuar në gjithë vendin.

Ka vetëm disa akse në rajonin verior dhe qendror të cilat kanë nevojë për qarkullim me zinxhirë teksa ARRSH i bën sërish apel drejtuesve të mjeteve të pajisen me goma dimri e zinxhirë.

NJOFTIMI NGA ARRSH

📌INFORMACION MBI GJENDJEN E AKSEVE KOMBËTARE
🌤Në të gjithë territorin reshjet kanë pushuar, temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta.
Kontraktorët janë në terren për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës.
👉RAJONI VERIOR
Qarkullohet me zinxhirë:
Trebisht –Doganë, Ura e Cerenecit–Klenjë, Trebisht-Doganë, Peshkopi-Qafë Drajë, Qafë Bualli-Krastë.
👉RAJONI QENDROR

Pas