Kronikë

Arrestohet një person i dënuar për vrasje, shkon në spital në gjendje kritike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 16/04/22 |
Opi Nion

Polica gjatë orëve të natës ka vënë në pranga një  emër të njohur të votës së krimit në Elbasan.

Mësohet se është arrestuar Albert Alterziu, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pasi vuan nga një sëmundje e rëndë dhe nga COVID-19.

Aktualisht, ai ishte në kërkim për dhunë në familje. Alterziu në moshë minorene ka qenë i dënuar për një vrasje, ngjarje e cila daton në vitin 2001, kur Alterziu, në moshën 15-vjecare, kohë kur ka vrarë bashkëmoshatarin e tij Elton Shuli.

Për vrasjen Alterziu u dënua me 10 vite burg, por bëri vetëm 7 për shkak të moshës minorene. Albert Terziu është plagosur edhe në vitin 2013 gjatë një konflikti me thika në qytetin e Elbasanit , ndërkohë qe në lagjen Partizani katër vite më parë në një lokal ju hodh granatë dhe mbeti i plagosur rëndë.

Pas