Kryesore

Probleme me drejtësinë për bashkëshortin e ministres Shahini


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 13/05/19 |
Geljano Fataj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në orët e para të mëngjesit deputetin Dardan Molliqaj. Partia Soacilademokrate ku ai bën pjesë, njofton se Molliqaj është arrestuar në banesën e tij dhe nuk ka qenë i paralajmëruar më herët për seancë apo paraqitje ne gjykatë.

Molliqaj është arrestuar nën arsyetimin për pjesëmarrje në protestën për lirimin e deputetit Albin Kurti, në vitin 2015. Arrestimi i deputetit në fjalë ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore. Për këtë arsye, ajo protestë ka qenë e drejtë dhe e nevojshme”, thuhet në një deklaratë për mediat.

Pasi kaloi disa orë në komisariat Dardan Molliqaj është liruar. Hetimet ndaj tij do të vazhdojnë, por deputeti do të qëndrojë i lirë.

Vlen të theksojmë se Dardan Molliqaj është bashkëshorti i ministres së Arsimit, Besa Shahini. Pak kohë më parë ata kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre. (LEXO LAJMI KÊTU)/ Opinion.al

Pas