Kronikë

Arrestohen në Rinas dy persona, tentuan të kalojnë kufirin me dokumente false


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:11 - 15/04/22 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga policia në Rinas pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin me dokumente false.

Sipas policisë dy të rinjtë E. I., 28 vjeç, banues në Kukës dhe L. O, 19 vjeç, banues në Durrës, gjatë kontrollit të detajuar rezultoi se dokumentet që ata kishin paraqitur ishin me gjeneralitete të dy shtetasve të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Pas