Kronikë

Arrestohen babë e bir,iu gjendet pistoletë dhe municione luftarake në magazinën e lokalitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 20/01/23 |
Opi Nion

Babë e bir janë arrestuar për armëmbajtje pa leje në magazinën e lokalit të tyre në Tiranë.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit të ushtruar në magazinën e lokalit janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale pistoletë dhe municione luftarake.

Në pranga përfunduan shtetasit M.H. 36 vjeç dhe S.H 67 vjeç banues në Tiranë.

“Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 6, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, se dy shtetas mbanin armë zjarri, në lokalin e tyre, në rrugën “Astrit Losha”, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Night”. Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit M. H., 36 vjeç dhe S. H., 67 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit në magazinën e lokalit të këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak”, thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

 

Pas