Kronikë

Arrestohen 6 persona në Fier, për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:12 - 05/10/20 |
Opi Nion

Gjashtë persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale janë arrestuar nga Policia e Fierit. Mësohet se një prej personave që ka rënë në pranga ishte i shpallur në kërkim për plagosje.

Autoritetet kanë arrestuar për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kanosja për shkak të detyrës” një 21 vjeçar, një 32 vjeçar dhe një 47 vjeçar, të cilët nuk i janë bindur punonjësve të Policisë së Rendit publik duke i kundërshtuar me dhunë dhe i kanë kanosur për shkak të detyrës.

Gjithashtu, në fshatin Tojkan të Cakranit është arrestuar një 50 vjeçar, i cili dyshohet se tentoi të mbjellë lëndë narkotike.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin T. M., 18 vjeç, banues në Mallakastër, pasi u kap duke drejtuar automjetin tip “Benz” i papajisur me leje drejtimi. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale. / Opinion.al

Pas