Aktualitet

Arrestimi i gjyqtares Hoxha, kreu ILD-së: Koha që secili të bëjë llogaritë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 12/02/21 |
Semiljana Azizi

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka reaguar lidhur me 10 arrestimet që kryeu SPAK ditën e djeshme në Krujë, ku  një prej të arrestuarve ishte dhe gjyqtarja, për të cilën ka kërkuar dhe më herët shkarkimin, Enkeleda Hoxha.

Teksa përshëndet aksionin, Metani thekson se tashmë është koha që secili të bëjë llogaritë e veta.

“Duke përshëndetur aksionin e djeshëm të SPAK, dua të nënvizoj se zbatimi i reformës në drejtësi, adresimi i paligjshmërive në sistem është luftë. Tani është koha që secili të bëjë llogaritë e veta!”, shkruan Metani./Opinion.al

Pas