Aktualitet

Armë gjahu dhe kanabis në banesë, arrestohen 2 persona në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 18/08/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga policia e Vlorës, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Është vënë në pranga 34-vjeçari L.Xh, banues në Selenicë, të cilit gjatë kontrollit të ushtruar në banesë policia i ka gjetur 1 armë gjahu dhe 35 kapsolla.

Ndërsa, policia e Sarandës ka arrestuar një 28-vjeçar E.T, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u gjetën dhe u sekuestrua një sasi lëndë narkotike kanabis, e ndarë në doza, gati për shitje.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Pas