Kronikë

Armë dhe kokainë, arrestohen dy shqiptarë në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:49 - 20/10/21 |
Opi Nion

Policia Italiane ka arrestuar dy shqiptarë në Padova pasi iu janë sekuestruar armë dhe kokainë. Gjithçka nisi nga vëzhgimi i agjentëve për njërin prej tyre, i cili ishte me precedent penal në fushën e trafikut të drogës.

Makina me të cilën ata po lëviznin ishin në monitorim, por sapo konstatuan agjentët u larguan me shpejtësi.

Policia i ndoqi për disa m minuta dhe arriti të bllokonte automjetin. Nga kontrolli brenda makinës u zbulua 500 gr marijuanë e mbështjellë, ndërkohë që në shtëpi u zbuluan 5.5 kg kokainë e ndarë në tre pako dhe 15 kg kanabis, një pistoletë dhe fishekë.

Dy shqiptarët e arrestuar të moshës 35 dhe 28 vjeç u dërguan në burg.

Pas