Kronikë

Armë dhe drogë, arrestohen dy persona në Mirditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 25/05/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Lezhës pasi akuzohen për “kultivim i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim dhe “armëmbajtja pa leje”.

Policia njofton se në pranga kanë rënë D. N., 30 vjeç, banues në Thumanë dhe K. Gj., 21 vjeç, banues në Bulshar, Mirditë.

Dy të rinjtë  në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në vendin e quajtur “Bulshar”, Njësia Administrative Orosh, Mirditë, në një serë, kishin kultivuar në kubikë dhe në tokë fidanë narkotike kanabis.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në një ambient që këta shtetas kishin përshtatur për strehim u gjetën dhe sekuestruan 2 armë zjarri automatikë, 2 radio marrëse-dhënëse si ato të Policisë dhe pajisje të ndryshme elektrike që shërbenin për kultivimin e bimëve narkotike.

Ndërkohë, autoritetet vijonë hetimet për të zbuluar personat e tjerë të përfshirë në kultivimin e bimëve narkotike./Opinion.al

Pas