Te Fundit

Armando Prenga ‘përplas’ dhe Ramën me Berishën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 05/09/15 |
b.f

TIRANË- Ish-Kryeministri Berisha nuk ka pushuar së akuari Kryeministrin Rama, ministrin Tahiri dhe gjithë mazhorancën që sipas tij mbështesin deputetin e përfshirë në krim, Armando Prenga.

“Rama po bën çdo gjë për të manipuluar ngjarjen e rëndë kriminale të Armandit te Partise”, shkruan Berisha në Facebook. Nga ana tjetër, Kryeministri Rama i përgjigjet: Askush s’është mbi ligjin aq me pak deputeti. Ngjarja e Lacit kerkon ndëshkim të plotë ligjor. Koha e te paprekshmeve ka ikur bashke me Saliun”.

Sipas ish-kryeministrit Berisha, Armando Prenga ka qëlluar me armë në ambientet e komisariatit të Kurbinit ndaj Rama po përpiqet të fshijë provat.

“Përvec “çunave te krimit” te Saimir Shullazit ka derguar ka derguar ne drejtorine e Tiranes tek deputeti vrases Prenga, per te manipuluar provat dhe bere presion ne kete drejtim, nje grup te deputeteve te Partise Siçiliste; Sterkaj, Ndreu”, shkruan Berisha.

 

berisha capture

 

berisha capture 2 okkk

 

rama per prengen

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas