Aktualitet

Ardi Veliu përfundon dëshminë e tij, mohon të ketë shoqëruar Alizotin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 16/10/18 |
el ida

Për më shumë se një orë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka dëshmuar para prokurorëve tek Krimet e Rënda, në lidhje me video-përgjimin e Fredi Alizotit.

Sipas informacioneve mësohet se Veliu i ka qëndruar dhe versionit të bërë publik më herët, ku ka thënë se asgjë nga ato që janë thënë në video nuk janë të vërteta.

Ai ka mohuar të ketë shoqëruar Alizotin. Nesër do të merret në pyetje ish-drejtori i policisë bashkiake, Florenc Hoxha, i cili dyshohet se ka bërë video-përgjimin me Alizotin.

Pas