InstaBIZ

Ardhja e afganëve/Nga Rama e Basha, tek Fevziu dhe Çiço memet në rrjet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 19/08/21 |
Opi Nion

Ardhja e emigrantëve afganë në Shqipëri duket se është shoqëruar edhe me “Meme”, veç polemikave të shumta të përhapura në rrjet.

Krijuesit e memeve përveç figurave politike nuk kanë kursyer as personazhet publike televizive si Reis Çiço apo edhe Blendi Fevziun.

Në qendër të të gjithë memeve kanë qenë afganët të cilët pritet të mbërrijnë në Shqipëri këto ditë.

Sipas planit të qeverisë ata do të strehoen fillimisht në Tiranë, Durrës dhe Berat, për t’u zhvendosur në destinacionin final SHBA./Opinion.al

Pas