Politikë

Aqif Rakipi “non grata”, reagon Berisha: Shkoni dhe pyesni…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 11/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka komentuar shpalljen “non grata” nga SHBA për ish-deputetin socialist, Aqif Rakipi.

“Shkoni dhe pyesni Aqif Rakipin. Ky është komenti im. Tani edhe njëherë pyesni”, tha Berisha.

Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli sot “non grata” ish-deputetin Aqif Rakipi si dhe biznesmenin Ylli Ndroqi. Vendimi i SHBA, vjen disa muaj pasi në listën e zezë u fut ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij.

Pas