Sport

Apeli vendos, Juventusit i hiqen 15 pikë nga klasifikimiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:35 - 20/01/23 |
Opi Nion

Komisioni i Apelit pranë Federatës Italiane të Futbollit ka marrë një vendim që padyshim do të tronditë futbollin italian sa i përket përfshirjes së Juventusit në çështjen e plus-valencave për të përmirësuar bilancet financiare.

Sipas mediave italiane, ndonëse prokurori i çështjes, pas rishqyrtimit të dokumenteve kërkoi rihapjen e hetimit dhe dënimin e Juventusit me heqjen e 9 pikëve, Apeli ka shkuar edhe më tej, duke dënuar bardhezinjtë me -15 pikë në renditjen e sezonit aktual.

Pas