Sport

Anglia thyen me 4 gola Kosovën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:35 - 17/11/19 |
Opi Nion

Kosova është moshtur në shtëpinë e saj nga Anglia me rezultatin e thellë 0-4.

Pas minutave të para, ku djemtë e Challandes u shquan për kombinim edhe agresivitet, anglezët arrijnë të përfitojnë dhe shënojnë me mesfushorin Winks (’32).

Pjesa e dytë nuk ka pothuajse histori, edhe pse janë 12 minutat e fundit që janë fatale për Kosovën. Në të 79’ Kane tregon se çfarë është një “bomber” i vërtetë, ndërkohë që goli i tretë është një kundërsulm perfekt ku Rashford tregon gjakftohtësi.

Në minutat e fundit, një gabim trashanik në mbrojtje i dhuron topin dhe golin Mount. / Opinion.al

 

Pas