Sport

Anglia mposht Uellsin dhe pret SenegalinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:03 - 29/11/22 |
Opi Nion

Uellsi është mundur me rezultatin 0-3 nga Anglia. Pjesa e parë ishte me aksione të rrezikshme por goli nuk mungoi.

Pjesa e dytë nisi në favorin e Anglisë, pasi në minutën e 50-të Rashford shënon një gol të jashtëzakonshëm me goditje dënimi. Pas vetëm 2 minutash, Kane asiston për Foden dhe ky i fundit nuk gabon përpara portës.

Uellsi ishte i pafuqishëm, madje Anglia në minutën e 68-të, Rashford dribloi brenda zonës dhe shënoi golin e tretë të sfidës. Me këtë fitore, Anglia do të përballet në raundin tjetër ndaj Senegalit.

Pas