-Jetë dhe Stil

Anëtarët e familjes mbretërore i urojnë ditëlindjen vajzës së Harryt dhe MeganBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:13 - 04/06/22 |
Opi Nion

Anëtarët e familjes mbretërore i kanë uruar ditëlindjen vajzës së Dukës dhe Dukeshës së Sussexes, Lilibet. Lilibet sot feston ditëlindjen e saj të parë.

Familjet mbretërore, duke përfshirë Princin e Uellsit, Dukeshën e Cornwall-it dhe Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit, shkuan mesazhe urimi të shtunën në Twitter.

Harryt dhe Megan u ribashkuan me familjen mbretërore për herë të parë pas dy vitesh të premten në shërbimin jubilar të falënderimeve.

Dyshja fluturuan nga Amerika ku tashmë jetojnë me fëmijët Archie dhe Lilibet përpara festimeve katër ditore të Jubileut të Platinumit dhe pritej të prezantonin vajzën Lilibet me Mbretëreshën.

Lilibet e thërrisnin Mbretëreshën Elizabeth kur ishte vetëm një vogëlushe dhe nuk shqiptonte siç duhet emrin e saj.

Gjyshi i saj, Mbreti George V, e quante me përkëdheli “Lilibet” duke imituar përpjekjet e saj për të thënë emrin e saj Elizabeth.

Pas