Aktualitet

Aneksimi i rajoneve ukrainase nga Rusia, Begaj: Lajm i keq për paqen dhe rendin botërorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 30/09/22 |
Opi Nion

Presidenti Bajram Begaj ka dënuar vendimin e presidentit rus Vladimir Putin për aneksimin e katër rajoneve të Ukrainës nga Rusia.

Në një postim në “Twitter” Begaj shkruan se kjo është një shkelje e përsëritur e integritetit territorial të Ukrainës nga ana e Rusisë. Ndër të tjera, presidenti tha se kjo sfidë e Rusisë ndaj ligjeve dhe komunitetit ndërkombëtar është një lajm i keq për paqen dhe rendin botëror.

“Dënoj me forcë shkeljen e përsëritur të integritetit territorial të Ukrainës nga ana e Rusisë. Sfida e hapur dhe flagrante e Rusisë ndaj ligjeve dhe komunitetit ndërkombëtar është lajm i keq për paqen dhe rendin botëror”, shkruan Presidenti./Opinion.al

Pas