Aktualitet

Ambasadorja e SHBA uron Shqipërinë për zgjedhjen në Këshillin e Sigurimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 11/06/21 |
Opi Nion

Yuri Kim, ambasadorja e SHBA në Tiranë thotë se është historike zgjedhja e Shqipërisë si anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit me 175 vota.

Në rrjetet sociale, teksa uron Shqipërinë, diplomatja amerikane shkruan se SHBA-të presin që të punojnë më ngushtë me vendin tonë për rajonin por dhe për çështje globale.

Historia u shkruajt: Urime Shqipërisë për zgjedhjen për herë të parë në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. SHBA pret të punojë me Shqipërinë edhe më ngushtë në rajon dhe nëpër botë. Urime!“, shkruajti Kim në një postim në Twitter.

Pas