Aktualitet

Ambasadorja Amerikane në OKB mbërrin në Tiranë: Shqipëria aleat i palëkundurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:47 - 06/11/22 |
Opi Nion

Ambasadorja Amerikane në OKB Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur në Tiranë për një vizitë dy ditore ku do të ketë takime, me përfaqësues politikë dhe të shoqërisë civile.

Është vetë ambasadorja që ka njoftuar përmes një tuiteri, mbërritjen e saj në Tiranë.

“Sapo mbërrita në Tiranë për një vizitë dy ditore për takime me përfaqësues të shoqërisë civile dhe qeveritarë. Shqipëria është një aleat i palëkundur  dhe partner kritik i Këshillit të Sigurimit të OKB, veçanërisht në kushtet e luftës brutale të Rusisë në Ukrainë”, shkroi ambasadorja./Opinion.al

 

Pas