Aktualitet

Ambasadori i BE, Soreca: Mbështesim policinë në operacionet antidrogë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:56 - 22/10/18 |
b.f

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka përshëndetur operacionet dhe arrestimit e policisë gjatë ditës së djeshme në disa qytete të Shqipërisë.

Përmes një postimi në Twitter, Luigi Soreca thotë se duhet të vazhdojë lufta lundër krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës.

“Ne mirëpresim operacionin masiv të ndërmarrë sot në disa qytete nga policia e Shqipërisë. Të luftojmë kundër krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës në Shqipëri është prioritet i Bashkimit Europian. Presim që ndjekjet penale dhe dënimet të vazhdojnë me rezultate të qëndrueshme”- shkruan Soreca.

Pas