Life Style

Ambasada Amerikane këshillon: Ky veprim iu skualifikon nga gara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 09/10/18 |
el ida

Ambasada amerikane ka dhënë një sqarim për të gjithë ata që aplikojnë për llotarinë amerikane.

Përveçse plotësimi i lotarisë duhet të jetë korrekt në çdo kërkesë të formularit, nuk duhet të shkelni rregullin kyç që iu skualifikon direkt.

Përmes një njoftimi në Facebook, Ambasada e SHBA në Tiranë bën me dije se ligji lejon vetëm një regjistrim përgjatë periudhës së regjistrimit dhe nëse aplikoni më shumë se njëherë s’kualifikoheni automatikisht.

“Ligji lejon vetëm një regjistrim për cdo person gjatë periudhës së regjistrimit. Departamenti i Shtetit përdor teknologji të sofistikuar për t’u vënë në dijeni të regjistrimeve të shumëfishta. Individët që kanë aplikuar më shumë se një herë gjatë një periudhe regjistrimi do të skualifikohen. Vizitoni faqen tonë të internetit dhe lexoni në shqip udhëzimet e Lotarisë Amerikane për këtë vit ” shkruhej në statusin e publikuar nga Ambasada Amerikane në Facebook.

 

 

Pas