Aktualitet

Altin Dumani emërohet drejtues i SPAKBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 16/12/22 |
Opi Nion

Altin Dumani emërohet drejtues i SPAK me 5 vota pro.

Prokurori është votuar nga KLP, përballë dy kandidatëve të tjerë Edvin Kondili që mori 4 vota dhe Adnan Xholi që mori vetëm 1 votë.

Dumani ka aktualisht në dorë rreth 90 dosje, mes të cilave edhe çështje të nxehta si ajo e Nuredin Dumani apo hetimi i atentatit të prokurorit Arjan Ndoji.

Votat sipas kandidatëve nga ana e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë:

Për Altin Dumanin:

Bujar Sheshi

Zeqir Hoda

Ledina Riza

Eloida Goxhi

Arta Mandro

Për Edvin Kondilin votuan:

Alfred Balla

Tartar Bazaj

Nurihan Seiti

Mirela Bogdani

Për Adnan Xholin votoi:

Sokol Stojani.

Pas