Aktualitet

Alpinistët bllokohen në Valbonë, kërkohet ndërhyrja me helikopterBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:44 - 26/06/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme 4 alpinistë u bllokuan në Valbonë duke eksploruar zonën, për shkak të terrenit të thepisur janë bllokuar dhe njëri prej tyre u dëmtua dhe e kishte të pamundur që të lëvizte.

Bëhet me dije se helikopteri tip EC 135 ka evakuuar nga maja e Zhaporres në zonën e Valbonës, në 2328 metra lartësi 4 alpinistët që ishin bllokuar në terrenin e thepisur.

Një prej alpinistëve ka një frakturë dhe po dërgohet për të marrë ndihmën mjekësore./ Opinion.al

 

Pas