InstaBIZ

Almeda Abazi krah Ardit Gjebresë në Kënga Magjike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:54 - 24/11/15 |
root

Modelja dhe aktorja e njohur shqiptare, Almeda Abazi e cila jeton prej vitesh në Turqi, do të drejtojë këtë vit spektaklin Kënga Magjike, krah të mirënjohurit Ardit Gjebrea.

Ka qenë vet moderatori dhe producenti i këtij festivali, ai që ka bërë të ditur lajmin nëpërmjet llogarisë së tij në Instagram.

12272928_10207532947139758_605678388_n

 

Bukuroshja Almeda Abazi është fituese e shumë trofeve të bukurisë, “Miss Shqiëpria”, “Miss Globe”, “Miss Globe International”, etj.

12285700_10207532947099757_1616261429_n

Ajo i ka përfunduar studimet e larta për aktrim në Stamboll dhe ka qenë pjesë e shumë filmave turk, një prej të tyre ka qenë dhe seriali shumë i njohur, “Sulejmani i Madhërishëm”. Prezantimi do të jetë eksperienca e saj e parë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas