Aktualitet

Alizoti: Do t’i votoja kundër Bashës dhe Berishës, nuk e sjell dot PD në pushtet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:43 - 03/12/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD-së, Tomor Alizoti, ka deklaruar se do të votonte kundër Sali Berishës dhe Lulzim Bashaës, pasi sipas tij, ata nuk mund ta ringrejnë PD.

Për Alizotin, të dy palët janë pjesë e krizës që ka dëmtuar PD.

“Unë shikoj krizë në PD dhe mendoj që të dy palët janë pjesë e krizës. Po e them haptas sot dhe mendoj që të dyja palët nuk e sjellin dot PD-në në pushtet. Atëherë unë nëse rreshtohem në një palë thelloj krizën bëhem dhe unë pjesë e krizës.  Akti im është qëndrimi im. Në votimin tënd nëse do kishte dy po unë do votoja të dy kundër”,-tha Alizoti në Tv Klan.

Pas