Aktualitet

Alida Hisku: Si na përdhunonin prokurorët në qeli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:17 - 27/10/15 |
root

Këngëtarja e njohur e viteve ’70, Alida Hisku rrëfen për herë të parë ngjarjet tronditëse në kohën kur vuante dënimin në burg. Në një intervistë për “Shqiptarja.com”, Hisku thotë se, prokurorët dhe sigurimsat e asaj kohe, i kanë ngacmuar seksualisht gratë e burgosura. Ajo shprehet gjithashtu se dramat që kanë përjetuar gratë dhe vajzat shqiptare të asaj kohe, janë nga më të tmerrshmet. Ndonëse ka mbi 30 vjet që është ndarë nga skena,  Alida Hisku ka mbetur një monument i muzikës shqiptare. Ajo jeton aktualisht në Gjermani ku njihet si një grua e jashtëzakonshme, autore e një libri që nuk është më në treg, kurajoze e shumë punëtore.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Kur meson gjera te tilla te plas zemra por me behet qefi qe ikona e muzikes tone esht mir i uroj asaj gjith te mirat e kesaj bote sepse i meriton dhe falemnderit opinion per kete nostalgji

Pas