Aktualitet

Alibeaj: Vendimi i gjykatës nuk ndryshon asgjë për institucionet e PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:51 - 25/03/22 |
Opi Nion

Vendimin e gjykatës për 11 Dhjetorin, Enkelejd Alibeaj e ka konsideruar si një vendim që nuk ndryshon asgjë në institucionet e PD.

“Vendimi i sotëm nuk ndryshon asgjë rreth ekzistencës, relevancës së institucioneve të PD. E pohoj edhe  një herë, kur gjykata të flasë në fund pasi ne të bëjmë ankimin përkatës, institucionet e PD janë këto që janë. Unë jam në krye të PD, do të respektoj demokratërt të mishëruar tek rregullat e tyre dhe tek statuti. PD, demokratët, pas 30 viteve nuk mund të synojnë jo vetëm për logjikë, edhe për eksperiencë, por edhe si nevojë e kohës, nuk mund të synojnë të ardhmen, duke patur përballë një skenar kundër SHBA dhe vlerave të demokracisë”, tha ai./Opinion.al

Pas