Aktualitet

Alibeaj rrëfen takimin me Berishën, simpazantja  e tij shpërthen në sallë  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:43 - 25/03/22 |
Opi Nion

Në një dalje për mediat Enkelejd Alibeaj ka komentuar takimin dhe Berishën ditëne  stome. Ai tha se I ka thënë Berishës, që në krye të PD nuk mund të jetë një person non grata.

Në këtë moment, një simpatizante e Berishës në sallë, ka shpërthyer në thirrje dhe të bërtitura,  e më pas është nxjerrë jashtë sallës.

“Tani po ju them se cfarë diskutuam. Zoti Berisha pretendonte se vendimi I gjtyaktës është final , ky vendim ka zeruar gjithcka. Pretendimi I tij ishte që , po pretendonte bashkimin e demokratëve nëpërmjet votës. Qëndrimi im ishte tjetër. PD ka lindur si parti pro perëndimore. Parti e cila ka përqafuar vlerat, standardet, për orientimin amerikan dhe europian.

Qëndrimi im, ajo se cfarë I thashë zotit Berisha ishte kjo: PD nuk mund të mbrojë interesat e saj duke patur individë, deputetë aq më tepër krytarin e saj non grata. Ajo që është më e mira e demokratëve është kjo gje”, tha Alibeaj./Opinion.al

Pas